Zvolte si správný typ rodinného domu


Zvolte typ, který vám sluší!


Byt nebo dům?

Někteří manželé mají představu o tom, jak má jejich bydlení vypadat. Do realitní kanceláře přichází s vizí, ví kolik potřebují prostoru a s jakou dispozici, vědí, v jaké lokalitě chtějí bydlet.

Ale překvapivě mnoho párů však není jednotných ve svých plánech. Většinou je to žena, která sní o domku se zahrádkou a s pejskem a kočkou. Většina současných mužů se nechce vázat k povinnostem plynoucím z bydlení v rodinném domě.

Rozdílnost v názorech a prioritách vidím u párů při hledání nemovitosti a při prohlídkách různých nemovitostí.

Realitní Radilka zjistila, že typologie lidí podle výběru bydlení vyplývá především z rodinného prostředí, v němž jsme vyrůstali.

Souhlasíte s tímto dělením?

Koníčkáři - to jsou ti, kteří mají hodně rozličných zájmů a volný čas věnují svým hobby, jejich dětství se většinou odehrávalo v bytovce či na sídlišti, v dopělosti nebudou toužit po vlastním domě a po práci na zahradě. Spokojeně zůstávají po celý život v bytě nebo si vystačí i s pronájmem.

Sportovci a cestovatelé - prožívají naprostou většinu svého volného času aktivně mimo domov, netouží po žádném vlastnictví. Jejich preferencí je sbírání zážitků. Naopak představa tvoření rodinného krbu je silně znepokojuje.

Hnízdilové - jsou lidé, kteří potřebují stále něco budovat a mít jistotu, že si tvoří svůj vlastní originální svět. Často tvrdí, že hnízdečko budují především pro své děti. Mají velkou touhu stavět nebo přestavovat, vylepšovat a budovat. Svoji tvořivost dokazují třeba i tím, že se mnohokrát za život přestěhují nebo si koupí parcelu a staví dům.

Domkáři - jsou lidé, kteří nemají vyhraněnou představu o svém ideálním bydlení, ale podlehnou vlivu svého okolí a pořídí si dům. V naprosté většině se jedná o řadový dům postavený na okraji města. Život v řadovce může splňovat kompromis mezi bydlením v bytě a rodinném domě. Mezi domkáři je i spousta párů, kteří svůj rozdílný pohled na bydlení vyřešili pořízením malého řadového domku s malou zahrádkou.


Napište Radilce


Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? Realitní Radilka je tu pro vás. Napište mi, s čím vám mohu pomoci.