Zvolte si správný typ rodinného domu

Zvolte typ, který vám sluší! Jestliže si nevíte rady, zavolejte Rendovi na      723 91 91 91, se vším vám ochotně poradí.


Byt nebo dům?

Někteří manželé mají představu o tom, jak má jejich bydlení vypadat. Do realitní kanceláře přichází s vizí, ví kolik potřebují prostoru a s jakou dispozici, vědí, v jaké lokalitě chtějí bydlet.

Ale překvapivě mnoho párů však není jednotných ve svých plánech. Většinou je to žena, která sní o domku se zahrádkou a s pejskem a kočkou. Většina současných mužů se nechce vázat k povinnostem plynoucím z bydlení v rodinném domě.

Rozdílnost v názorech a prioritách vidím u párů při hledání nemovitosti a při prohlídkách různých nemovitostí.

Renda zjistil, že typologie lidí podle výběru bydlení vyplývá především z rodinného prostředí, v němž jsme vyrůstali.

Souhlasíte s tímto dělením?

Koníčkáři - to jsou ti, kteří mají hodně rozličných zájmů a volný čas věnují svým hobby, jejich dětství se většinou odehrávalo v bytovce či na sídlišti, v dopělosti nebudou toužit po vlastním domě a po práci na zahradě. Spokojeně zůstávají po celý život v bytě nebo si vystačí i s pronájmem.

Sportovci a cestovatelé - prožívají naprostou většinu svého volného času aktivně mimo domov, netouží po žádném vlastnictví. Jejich preferencí je sbírání zážitků. Naopak představa tvoření rodinného krbu je silně znepokojuje.

Hnízdilové - jsou lidé, kteří potřebují stále něco budovat a mít jistotu, že si tvoří svůj vlastní originální svět. Často tvrdí, že hnízdečko budují především pro své děti. Mají velkou touhu stavět nebo přestavovat, vylepšovat a budovat. Svoji tvořivost dokazují třeba i tím, že se mnohokrát za život přestěhují nebo si koupí parcelu a staví dům.

Domkáři - jsou lidé, kteří nemají vyhraněnou představu o svém ideálním bydlení, ale podlehnou vlivu svého okolí a pořídí si dům. V naprosté většině se jedná o řadový dům postavený na okraji města. Život v řadovce může splňovat kompromis mezi bydlením v bytě a rodinném domě. Mezi domkáři je i spousta párů, kteří svůj rozdílný pohled na bydlení vyřešili pořízením malého řadového domku s malou zahrádkou.

Napište Rendovi

Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? Realitní Radilka je tu pro vás. Napište mi, s čím vám mohu pomoci.