Už tady zešílíme!

Žít v malém bytě společně s batoletem je psychicky náročné. Každý člověk potřebuje určitý "životní prostor".

Ideální pro rodiče s jedním dítětem jsou tři místnosti o celkové ploše kolem 60 m2. Takových bytů (s lodžií, u parku, v blízkosti stanice metra) je na pražském trhu relativně málo, je po nich silná poptávka a tomu odpovídá i vysoká cena.


Jak vyřešit přesun z malého do většího bytu?

Pokud nemáte vlastní finanční zdroje, nezbývá než navýšit stávající nesplacenou hypotéku a požádat o prodloužení doby její splatnosti. Jako zástavu nabídnout bance oba byty, tedy původní i ten nově kupovaný. Z prodeje původního bytu jednorázově uhradit významnou část úvěru.

A důležité je najít takový byt, kam se můžete ihned nastěhovat, aby proces změny navazoval.

Alena s Romanem si vybrali větší byt. Makléř, který ten byt nabízel, pomohl s prodejem původního bytu. Alena a Roman po krátkou dobu spláceli současně oba úvěry. Původní úvěr na starý byt a druhý na kupovaný byt. Potom ze zisku z prodeje splatili první úvěr.

Renda radí:

Před tím, že vyberete nové bydlení, oslovte zkušeného hypotečního makléře. Společně prostudujete několik různých variant řešení a vyberete si nejlepší a nejvýhodnější cestu. Pokud přijdete na první jednání o úvěru a již budete nadšeni pro nějaký nový byt, budete v časové tísni a snadno podlehnete nějakému řešení, které nemusí být pro vás nejvýhodnější. Věnujte dostatek času přípravě před rozhodnutím o novém bytě!

Napište Rendovi

Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? René Trčka je tu pro vás. Napište mu, s čím vám může pomoci anebo zavolejte na 732 91 91 91!