Výhodná koupě... aneb výpis dluhů

Alžběta se po návratu z ciziny rozhodla usadit se a za naspořené peníze koupit malý byt v Praze... Jak vše dopadlo vám prozradí příběh z Rendovy realitní praxe. Poradí i vám na čísle 723 91 91 91.

S kamarádem ze studií se dohodla, že odkoupí jeho starší byt na sídlišti. Smlouvy nechala vypracovat do advokátní kanceláře. Tam jim nabídli i úschovu kupní ceny po dobu než dojde k zapsání Alžběty jako nové majitelky na list vlastnictví. Vše proběhlo bez problémů.

Velké překvapení přišlo v podobě předsedy společenství vlastníků pár dní po nastěhování. Sympatický předseda na Alžbětu večer zazvonil a ukázal výpis dluhů, které po předešlém majiteli automaticky a podle zákona přešly na ni. Celková částka dosáhla stovky tisíc.

Realitní Radilka doporučuje: 

Při každé transakci si předem nechte doložit bezdlužnost. To je doklad, který vydá správní firma a dále Společenství vlastníků bytových jednotek a v něm je uvedeno, že na bytové jednotce neváznou žádné finanční závazky.

Pokud nějaké nedoplatky existují, je vhodné přímo z úschovy z kupní ceny, zaplatit dlužné částky a teprve zbývající peníze poslat na účet prodávajícího. Advokátní kanceláři, která úschovu zajišťuje, však musí kupující takový požadavek zadat.

Napište Rendovi

Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? René Trčka je tu pro vás. Napište mu, s čím vám může pomoci anebo zavolejte na 732 91 91 91!