Skrytá "bomba" je technický stav

aneb ne vždy je krásný výhled a vybavení bytu prioritou... Poraďte se o tom s Reném Trčkou na 723 91 91 91.

Olina a Petr byli obyčejní kupující, při výběru bydlení se zaměřili na výhled z okna, vybavení bytu, okolní prostředí a dopravní dostupnost. Ale technické otázky vůbec neřešili, bohužel.

Romantika v podkrovním bytě v historickém domě se změnila v letním čase na pekelné zážitky a v zimě Olina s Petrem vedli nekonečný boj s vodním živlem.

V půdní vestavbě provedené na historickém domě v centru města nebyla důkladně zabudována kvalitní izolace a chybné bylo také provedení oplechování střechy a nároží. Olina a Petr se snaží rychle se bytu tohoto zbavit a hlavně najít nové pohodlné bydlení. Už při výběru bytu nebudou tolik pozornosti věnovat jen prvnímu dojmu.

Technický stav nemovitosti vám pomůže zjistit zkušený realitní makléř René Trčka - domluvte si schůzku na

723 91 91 91.

Renda radí:

Přizvěte si odborníka, který popíše všechna rizika a může prodávajícím navrhnout úpravy pro zvýšení kvality bytu před jeho prodejem. Zatékání vody do bytu by negativně ovlivnilo jeho kupní cenu.

Při prodeji rodinných domů je běžné, že prodávající předloží kupujícímu technický posudek. Nezávislý posudek zpracovaný autorizovaných technikem popisuje skutečný technický stav a případná rizika a dává objektivní informaci o skutečném stavu.

Prodávající by se měli chránit i před možnými reklamacemi na skryté vady, které může kupující uplatnit ve lhůtě až 5 let po prodeji.

Napište Rendovi

Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? René Trčka je tu pro vás. Napište mu, s čím vám může pomoci, anebo zavolejte na 723 91 91 91.