Podpultové nemovitosti

Doslechli jste se, že na realitním trhu existují tzv. "podpultové" nemovitosti? Chcete vědět, jak se obchoduje  s "neveřejnými" nabídkami? 

Často slýchám tuto otázku:

Prý existují na realitním trhu tzv. "podpultové" nemovitosti, poraďte, jak se k nim mohu kupující dostat?

Existují, pokud máte na mysli nabídky nemovitostí, které nejsou určené k běžnému veřejnému obchodování. Ale protože mnozí zkušení realitní makléři vzájemně spolupracují, sdílejí vzájemně své poptávky a nabídky. Některé velmi specifické a žádané nemovitosti se vůbec nedostanou do inzerce na veřejné realitní servery (týká se to cca 15-20 % všech prodávaných nemovitostí). Buď je to přání prodávajících nebo je to obchodní taktika. 

Všechny zajímavé nemovitosti připravené do prodeje jsou přednostně představeny realitním makléřům a jejich poptávajícím zájemcům.  Poptávající jsou ti, kteří u realitních kanceláří zadali své požadavky. Jedná se však většinou o placenou realitní službu.

Při zastupování kupujících se jedná převážně o vyhledávání podle přesného zadávání. Jde o velmi konkrétní požadavky na koupi domů v určité ulici (např. rodinné domy se zahradou v Praze - Klánovicích nebo v Praze 4 - Podolí či stylové vily v Černošicích) nebo zájemců o byty ve vybraných domech nebo vybraných dispozic (např. byt s terasou o pěti pokojích v Michli).

Poptávající mají většinou striktně stanovený svůj rozpočet,  jejich cenová nabídka zohledňuje malý počet nabídek vhodných nemovitostí ke koupi. 

  


Máte-li zájem o "podpultový" způsob prodeje, či koupě, neváhejte mne kontaktovat na 723 91 91 91.


Napište Rendovi

Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? René Trčka je tu pro vás. Napište mu, s čím vám může pomoci.