Proč platit provizi?

Možná se zdá, že ušetříte desítky nebo stovky tisíc ... ale zcela jistě ve skutečnosti přijdete o daleko víc peněz než jste ušetřili.


Co se stane, když platí provizi kupující ...

Trik spočívá v tom, že realitní makléř využije obchodního rozdílu a při jednání s majitelem nasadí "cenovou laťku" a naopak pro kupující cenu nadnese ještě výš. Rozdíl mezi oběma částkami se rovná provizi pro makléře. Tady vzniká jasný konflikt zájmů, který nakonec může vyjít dost draho!

Správně by obchod měl probíhat tak, že makléř zastupuje tu stranu, která jeho služby objednává a platí. Pokud si však majitel (prodávající) objedná službu, má makléř pracovat pro něho, nikoli tak, že si odměnu zajistí od protistrany (kupujícího).

Přenechte starosti s koupí nebo prodejem nemovitosti šikovnému realitnímu makléři. Zavolejte Renému Trčkovi na 723 91 91 91.

Proč? ... Přemýšlejme!

Komu bude vyjednávat nejlepší podmínky? Realitní makléř se v takovém případě bude snažit vytvořit pro sebe co nejvyšší obchodní rozdíl. A toho dosáhne tím, že bude uzpůsobovat nabídku a "přikyvovat" kupujícímu. Cenový bonus nezíská prodávající, ale realitní kancelář, protože prodávající na začátku domluvili cenu, kterou za nemovitost chtějí dostat.

Pokud se prodej nepodaří, dojde na úpravu ceny nemovitosti, a opět se sleva obrátí proti prodávajícímu. Sleva se bude počítat z původně sjednané částky, aby mohlo dojít ke snížení koncové prodejní ceny pro zájemce.

Důvěryhodný realitní makléř z kvalitní realitní kanceláře nezneužívá svých znalostí, ale propůjčuje zákazníkům své zkušenosti a znalosti, aby bez stresu a starostí došli k nejlepšímu možnému výsledku.

Napište Rendovi

Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? René Trčka je tu pro vás. Napište mu, s čím vám může pomoci.