Přišla o patnáct miliónů aniž by něco tušila...

Příběh z realitní praxe: Pan Antonín a stará dáma z vilové čtvrti

S panem Antonínem jsem se setkala na prohlídce bytu. Pan Antonín přišel na prohlídku bytu ve společnosti starší dámy, kterou jsem považovala za maminku nebo jeho příbuznou. Žena se vyptávala na mnoho podrobností a ihned nadšeně prohlásila, že se jí tento byt opravdu líbí. Pan Antonín se nabízel, že on vyřídí za ní všechny formality, neboť zralá dáma neovládá internet. Dokonce nabídl i vyšší kupní cenu než byla původně požadovaná, chtěl prý mít jistotu. Podepsali jsme tedy rezervační smlouvu.

Až při druhém setkání, vyšlo podle hovoru najevo, že ona dáma je pouze Antonínova náhodná známá, která však vlastní historický dům v pražské vilové čtvrti Hanspaulka. Dům zdědila po svých rodičích, nyní na údržbu rozlehlého domu s velkou zahradou nemá už dost síly a netroufá si cokoli řešit, a děti nemá, neví, kam se obrátit .... a pan Antonín ji oslovil s nabídkou, že pro ni zajistí pěkný a pohodlný byt, pomůže jí se stěhováním, vyřeší za ni všechny potřebné formality. A paní mu za takový zájem a péči byla vděčná a svoji vilu mu darovala....

Kdyby paní znala skutečnou hodnotu svého majetku, určitě by neřešila situaci tímto způsobem. Ona měla pocit, že její vila je zanedbaná a potřebuje nákladnou rekonstrukci. Netušila, že Hanspaulka je čtvrtí, o kterou je takový veliký zájem mezi kupujícími, že samotný pozemek má hodnotu nejméně dvou bytů.

Pan Antonín ji dál utvrzoval v jejím přesvědčení, že vila potřebuje nákladnou rekonstrukci a byt bude odpovídající náhradou. Ona vůbec netušila, že Hanspaulka je čtvrtí, o kterou je mezi kupujícími veliký zájem, že samotný pozemek má hodnotu nejméně tří takových bytů.

Renda radí:

Nenechte se také tak napálit! Prověřujte všechny informace, nechte si předložit analýzy a důkazy, zeptejte se vždy na několika místech a názory více odborníků si porovnejte.

Napište Rendovi

Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? René Trčka, zkušený makléř, je tu vždy pro vás. Napište mu anebo zavolejte na 723 91 91 91.