Předal byt a kupní cenu mu vyplatili až po třech měsících


Příběh z realitní praxe o hypotéce a zástavním právu. Jak se nenechat napálit poradí Realitní Radilka na 733 679 996.

Novákovi kupovali byt od Ondřeje a potřebovali na nákup bytu dostat hypoteční úvěr. Ondřej měl na svém bytě také hypotéku, ale tu splatil z kupní ceny a zbylo mu téměř půl milionu korun. Na bytě je zapsané stávající Zástavní právo banky, které bylo splaceno z úvěru Novákových. V kupní smlouvě je napsáno, že Ondřej má povinnost zajistit výmaz svého původního zástavního práva (až budou na listu vlastnictví zapsaní Novákovi).

Pro Ondřeje bylo nepříjemné zjištění, že až po výmazu původní zástavy může dostat vyplacené peníze. Ondřej musel čekat necelé tři měsíce na výplatu svých peněz! Nejprve se čekalo, až banka vyhotoví doklad a pak se čekalo, až katastrální úřad výmaz provede!


Jste v podobné situaci? Jak se vyřeší hypotéka či zástavní právo ve vašem případě poradí Realitní Radilka na čísle

733 679 996


Realitní Radilka doporučuje:

Věnujte vždy pozornost podmínkám vyplacení kupní ceny uvedené ve smlouvách (kupní a úschovní). Ačkoli splacením dluhu zaniká zástava (fakticky i de jure) tak je výmaz původního zástavního práva procesním úkonem. A k vyplacení kupní ceny může dojít již při vydání potvrzení o splacení (to je tak zvaná kvitance). Jiná situace však je pokud se jedná o nebankovní úvěr (zástavní právo).


Napište Radilce


Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? Realitní Radilka je tu pro vás. Napište mi, s čím vám mohu pomoci.