Objektivně nejvyšší prodejní cena

Jak na prodej nemovitosti formou tzv. realitní aukce? Vše za vás vyřeší Realitní Radilka. Domluvte si podrobnosti na čísle 733 679 996!

Využívám již mnoho let (od roku 2013) prodej nemovitosti formou podání nejvyšší nabídce. Mám bohatou zkušenost z desítek transakcí a ochotně vám zde vysvětlím princip. 

 1. Tržní odhad je pouze předpoklad prodejní ceny, může se stát, že někdo váš byt/dům opravdu potřebuje a je ochotný za něj zaplatit mnohem víc. A co když výpočet odhadu byl zadaný chybně ? Jak mohu zjistit skutečnou prodejní cenu?
 2. Je důležité nemovitost dobře připravit, naaranžovat dekorace tak, aby se byt či dům na první pohled zájemcům zalíbil
 3. Kromě dekorací je stejně důležité vybrat ke spolupráci profesionálního fotografa, ne každý fotograf umí udělat pěkné záběry z interiéru i při umělém osvětlení
 4. Pro úspěch je důležité nastavit správnou zahajovací cenu, určit ji jen o malinko nižší, než je odhad podle cenové mapy
 5. Důležité je uveřejnit pravdivé informace, proto do inzerce je nezbytné napsat, že "bude prodáno nejlepší nabídce"
 6. Nabídku podávají zájemci písemně, formuláře pro podání nabídky je potřeba mít předem připravené a schválené právníkem
 7. Termíny pro prohlídky musí být určeny předem a současně i datum pro podání nabídek 
 8. Všichni zájemci o prohlídku by měli být registrovaní, aby měl majitel přehled o tom, kdo podal nabídku
 9. Termín pro ukončení podání nabídek je nezbytné dodržet
 10. A platí důležitá zásada " Nesdělovat nikomu předem žádné výsledky!"
 11. Vyhodnocení nabídek provede majitel nemovitosti z předložených nabídek (nejvyšší cena nemusí znamenat nejlepší nabídka)
 12. Oznámení o výsledku výběru a podpis rezervační smlouvy by měl proběhnout do 3-5 dnů od podání nabídek


Věřte, že v průběhu takovéto formy prodeje číhá mnoho nástrah. Třeba v tom, že nejvyšší nabídka nakonec neuzavře rezervační smlouvu.

Pokud chcete za svůj byt nebo dům získat nejvíc, zeptejte se mne na podrobnosti na čísle 723 91 91 91.

Napište Rendovi

Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? René Trčka, zkušený makléř, je tu vždy pro vás. Napište mu anebo zavolejte na 723 91 91 91.