Příběh o tom, jak cesta před oltář téměř zničila stavbu nového domu

17.04.2021

Známe to z pohádek - ty většinou končí tak, že "byla svatba a žili spolu šťastně až do smrti...", realita může být ale úplně jiná. Někdy se totiž i taková radostná událost jakou je svatba, dokáže změnit v pořádně nepříjemné překvapení. Zvláště, jde-li o plán na stavbu nového rodinného domu.

Takovou svatbou totiž začíná i náš příběh o paní Emě, jejím novém manželovi Evženovi a rodinném domě, který si chtěli spolu postavit. Ema sice byla díky své minulosti v insolvenci, ale její partner - nastávající manžel Evžen naštěstí neměl finanční problémy.

Partneři spolu koupili pozemek, dokončili stavební projekt a Evžen požádal v bance o hypoteční úvěr, aby mohl dům postavit.
A pak byla svatba!

Nové manželství, nové problémy

Ovšem z pohledu banky se tím vše podstatně změnilo - nyní ženatý Evžen musí živit i manželku, proto se jeho bonita jako žadatele o úvěr výrazně zhoršila.

Pohled banky je v tomto případě přísnější, a navíc insolvence je považována za velkou vadu žadatele o úvěr - taková vada je totiž téměř nepřekonatelná.
Podmínky hypotéky byly pro Evžena najednou přísnější a výrazně nevýhodné.  A přitom stačilo tak málo. Jen se svatbou počkat pár měsíců na dobu, kdy bude vyčerpaná hypotéka.