Jak Standa zdědil byt a prodělal tisíce korun

16.03.2021

Standa zdědil po své babičce byt. Přemýšlel o tom, jestli je potřeba si obstarat na pomoc odborníka nebo prodej zvládne sám. Nakonec usoudil, že ušetří za provizi realitnímu makléři a pustil se do prodeje sám.

Zděděný byt se Standovi podařilo bez větších problémů prodat, i když s tím měl spoustu starostí. Nakonec však převládla radost nad tím, jak na to vyzrál.

Po čase Standa potkal kamaráda Jindru a s nadšením se mu svěřil, jak poměrně rychle prodal svůj byt po babičce. Zcela náhodou tou dobou i Jindra prodával byt ve stejné ulici. Vyptal na pár důležitých informací a na cenu.  Standa se hrdě svěřil a Jindra se jenom pousmál.

Standovo překvapení

Překvapenému Standovi začal vyprávět o svém prodeji, který svěřil makléři a ještě tvrdil, že Standa mohl svůj byt prodat o několik tisíc dráž. Vysvětlil mu, že pokud by prodej přenechal na zkušených prodejcích, získal by z prodeje vyšší obnos, bez problémů zaplatil provizi makléři a ještě by utržil do své kapsy mnohem víc peněz.

Šokovaný Standa nemohl uvěřit svým uším - myslel si, že ušetří na provizi, nakonec ale prodělal tisíce korun...

V tomto případě má sice Standa byt úspěšně prodaný, ale ztratil čas a hlavně nedostal odpovídající cenu. Standu to mrzí, byl zvědavý, jaké triky Jindrův makléř použil.

V čem tkví úspěch prodeje s realitním makléřem?

Tajemství úspěšného prodeje je ve schopnosti zaujmout zájemce o koupi a vyvolat v něm pozitivní emoce. Vytvořit dokonalou emoci znamená připravit nemovitost na prodej skutečně precizně a oslovit opravdu velký počet potenciálních zájemců, což se nezkušenému samoprodejci těžko podaří.