Chtěl dva úvěry, teď má problém

30.01.2022

Ondřej chtěl vykoupit dům, v němž bydlel a druhá polovina domu patřila jeho sestře Yvetě. Na vyplacení poloviny ceny domu mu ale scházely penízky. A navíc z předešlého bujarého života za sebou táhl plno finančních závazků.


Šikovný hypoteční makléř Jiří zbavil Ondřeje špatných úvěrů, dokázal snížit jeho měsíční závazky, tedy upravil splátky tak, aby Ondřej mohl požádat o hypotéku. S pomocí hypotéky by Ondřej dokázal vyplatit sestru, která potřebovala peníze.

Ondřej se zaradoval, jak mu Jirka dobře pomohl a podepsal další úvěr, tentokrát na pořízení nového auta. Tím se situace značně zkomplikovala, což se však makléř Jirka dozvěděl až v bance, kde pro Ondřeje hypotéku zajišťoval.

Poslední úvěr na auto byl důvodem, proč hypoteční banka Ondřejovi zamítla žádost o uzavření hypotéky na vypořádání domu.

Poslední úvěr na auto byl důvodem, proč hypoteční banka Ondřejovi zamítla žádost o uzavření hypotéky na vypořádání domu - nedočkavost při nákupu auta způsobila, že se Ondřejovi zásadně změnil život.... na vyplacení domu teď musí zapomenout.

Dokáže to vysvětlit své partnerce?