Právní úkony při prodeji a koupi nemovitosti

Rezervační smlouva, financování koupě, daň z nemovitosti...

První vážný zájemce o nemovitost, nemusí být ještě kupujícím. Důležité je věnovat pozornost rezervační smlouvě a v ní stanovit všechny podmínky transakce. Má-li kupující připraveny vlastní finanční prostředky, neměl by nastat zádrhel. Je potřeba jenom počítat navíc s částkou ve výši 4 % z kupní ceny na daň z nabytí nemovitosti, (to je starost strany kupující).

Co dělat v případě, že bude koupě financována hypotečním úvěrem či úvěrem ze stavebního spoření?

Přenechte starosti s koupí nebo prodejem nemovitosti šikovnému realitnímu makléři. Zavolejte Renému Trčkovi na 723 91 91 91 a nechejte právní úkony a starosti s kupci na něm...

Prodávající by měl dostat informace o tom, jaké má kupující od banky podmínky pro čerpání úvěru. Může se stát, že kupující nemá zajištěný úvěr, nemá od banky prověřenou bonitu, nezná přesně výši možného úvěru a podmínky, za kterých mu banka úvěr poskytne....

Realitní makléř zájemcům o koupi zdůrazní, aby nespoléhali na online kalkulačky z webu a navštívili hypotečního makléře, s nímž naplánují proces a prověří schopnost úvěr získat. Samozřejmostí by mělo být, že realitní makléř nabídne a pomůže financování zajistit přes hypoteční divizi své kanceléře.

Napište Rendovi

Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? René Trčka, zkušený realitní makléř, je tu vždy pro vás. Napište mu anebo volejte na 723 91 91 91.