Kolik zaplatíme makléři

I po odečtení provize dokáže realitní makléř majitelům získat vyšší výnos z prodeje ve srovnání se samoprodejem. Makléř vás však především zbaví starostí se všemi administrativními úkony. Zkušený realitní makléř zajistil stovky prodejů a vyřešil desítky zapeklitých situací, proto má bohaté zkušenosti a dobře se zorientuje v problematice všech administrativních procesů.

Realitní makléř dokáže oslovit průměrně o 60% víc potenciálních zájemců o koupi nemovitosti a navíc má zkušenost, jak vyjednat vyšší prodejní cenu ve srovnání s prodejem vlastními silami. Statistika potvrzuje, že makléř dokáže prodejní cenu v průměru navýšit o 20%- 25% ve srovnání s cenou samoprodejů, přitom provize makléře nepřesáhne 6% z kupní ceny.

Makléř (díky širokým obchodním zkušenostem) najde cílovou skupinu zájemců o koupi a těm nabídku přímo zašle. Přizve ke spolupráci také své kolegy, vystaví nabídku na sociálních sítích, zpracuje reklamní materiály jako jsou video prohlídky, 3D plánky a vizualizace. Makléř umí jednat s hypotečními bankami a dokáže získat pro zájemce o koupi financování, čímž prospěje především svým klientům - prodávajícím.


Provize nebo odměna či honorář za realitní služby se vždy hradí až z kupní ceny po úspěšném dokončeném převodu.  Zavolejte Realitní Radilce na 733 679 996 a domluvte si podrobnosti.



  • V případě, že je realitní kancelář pověřena prodejem za pevně stanovenou cenu, kupní cena se o provizi navýší. Např. majitel požaduje 2,000 000 Kč, realitní kancelář však prodá nemovitost za 2,450 000 Kč a rozdíl ve výši 450.000 Kč si ponechá jako svoji odměnu.
  • V opačném případě je provize odečítána z kupní ceny. Např. realitní kancelář dosáhne prodejní ceny 2,450 000 Kč, sjednaná provize byla 4% (tedy 98.000 Kč).


Napište Radilce

Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? Realitní Radilka je tu pro vás. Napište mi, s čím vám mohu pomoci.