Kdy může makléř navýšit cenu

Jak můžete dostat za svoji nemovitost opravdu nejvyšší cenu?


Jak správně využít tržní prostředí? A jak docílít při prodeji domu navýšení jeho prodejní ceny? Poradí Realitní Radilka na tel. 733 679 996!

Možná jste si dali zpracovat odhad tržní ceny své nemovitosti od několika makléřů. Odlišují se jejich názory? Nevíte, jakou cenu zvolit do inzerce? Moderním řešením, jak ověřit nejvyšší tržní cenu je tzv. realitní aukce.

Prodávající si vybírá z písemných nabídek od zájemců, a to bez ohledu na pořadí doručených prohlídek. Je to metoda spravedlivá, jak pro prodávající tak i pro kupující.

Prodej formou aukce (podání nabídky na kupní cenu) uskutečňuji od roku 2013. V průměru jsem v roce 2018 získala o 380.000 Kč vyšší prodejní cenu na každé nemovitosti ve srovnání s odhady z cenových map. V letošním roce 2019 to bylo dokonce průměrně o 426.000 korun.

Jak je to možné?

Zájemci o koupi vyjádří podáním své nabídky hodnotu, jakou jsou ochotni a schopni za nabízenou nemovitost vydat. Výraznou roli v nabídce hraje i tzv. "míra zvláštní obliby". To je situace, kdy zájemci potřebují bydlet právě v tomto domě, např. proto, že v sousedctví žijí jejich příbuzní nebo přátelé. V takovém případě mohou tito kupující zaplatit o mnoho tisíc navíc ve srovnání s ostatními zájemci.

Napište Radilce


Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? Realitní Radilka je tu pro vás. Napište mi, s čím vám mohu pomoci.