Kdo určuje prodejní cenu


Stanovení tržní ceny bytu před rozhodnutím o jeho prodeji a následné koupi jiného bytu je důležité. Vše vám zajistí Realitní Radilka, zavolejte jí na 

733 679 996.

Víte, jak se tržní cena určuje? Tržní cenu nestanovuje realitní makléř ani majitel nemovitosti, ale poptávka zájemců. Čím je větší zájem o koupi, tím roste tržní cena.

Odhad by měl vycházet ze skutečně realizovaných obchodů a především z obchodní praxe a ze zkušeností s poptávkou zájemců o koupi.

Na webu můžete sice využít různých aplikací, ale dojdete pouze k orientačním hodnotám. Ocenění by mělo zohledňovat všechny okolnosti (stav okolí, dopravní situaci, probíhající okolní výstava...).

Potřebujete stanovit prodejní cenu bytu, domu nebo pozemku? Kontaktujte Realitní Radilku na čísle 733 679 996!Proč se od sebe odhadní ceny liší?

  • Někteří makléři se snaží klienty získat a nadhodnotí tržní ceny... v průběhu prodeje však stejně dojde ke snížení
  • Někteří makléři se snaží přesvědčit majitele o nižší prodejní ceně, aby pak získali od kupujícího vyšší cenu a z navýšení si zajistili pro sebe vyšší provizi.
  • Odhadní ceny generované automaticky vychází matematicky jako průměry ze všech okolních prodejních cen. Výsledkem je přesný součet nepřesných čísel. Tedy nepřesná prodejní cena. Výsledek takového výpočtu závisí na zadání požadavku a na počtu realizovaných obchodů v blízkém okolí.
  • Odlišný pohled mají na prodejní ceny banky. Cenu upravují pro účely tzv. zástavní hodnoty, tedy částky, na kterou jsou ochotny půjčit peníze.

Napište Radilce


Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? Realitní Radilka je tu pro vás. Napište mi, s čím vám mohu pomoci.