Jak v době koronavirové prodávat či kupovat nemovitost?

V realitách kvůli koronaviru práce nekončí. Klienti mi stále volají. Třeba právě proto, že jednu nemovitost prodali a jinou potřebují rychle koupit. Bojí se, aby neskončili na ulici. Poptávka sice mírně poklesla, ale rozhodně se nezastavila.

Některé prohlídky jsme museli odložit. Ale některé odložit nelze. Každý den volají lidé, kteří potřebují řešit své bydlení nebo potřebují peníze z prodeje.

Jaké jsou zásady bezpečné prohlídky?

Seznámení s nemovitostí

S nabízenou nemovitostí se zájemci mohou důkladně seznámit předem. Snažíme se minimalizovat počet návštěv a osobních kontaktů. Prosíme, máte-li k nemovitosti dotazy, položte je makléři před tím, než budete sjednávat prohlídku. Inzerce všech našich nemovitostí obsahuje půdorysy, podrobnou fotodokumentaci, 3D virtuální prohlídky či videoprezentaci. Prosím, vyžádejte si detaily o nemovitosti před prohlídkou.


Prohlídky pouze s rouškou

Dodržujeme nařízení vlády, prohlídky umožníme pouze s rouškou.


Bezkontaktní prohlídka

Dodržujeme vzdálenost všech zúčastněných min. 2 metry, nepředáme materiály k nemovitosti v tištěné podobě, ani nepodáme ruku. Informace zasíláme pouze emailem. Snažíme se zajistit, aby na prohlídce bylo, co nejméně lidí.


Delší intervaly mezi prohlídkami

V případě, že jde o nemovitost, o kterou je zájem, plánujeme vždy delší intervaly mezi jednotlivými prohlídkami.


Zdravotní stav

Budeme se ptát, jestli jste v karanténě. Prosím, informaci potvrďte SMS zprávou nebo emailem. Bez písemného potvrzení vám prohlídku nemůžeme umožnit. Za porušení karantény hrozí pokuta až 3 mil. Kč, proto věříme, že nikdo nedá falešné prohlášení.


Jednání o prodeji

I v této době uzavíráme rezervační či kupní nebo nájemní smlouvy. I když se snažíme uzavírání odkládat, ne vždy je to je možné.


Pokud máte zájem, nabízím uzavření smluv bez přítomnosti protistrany.


Na podpis smluv si prosím přineste vlastní pero. Z bezpečnostních důvodů proto pera nyní nemůžeme sdílet. Občerstvení (kávu, vodu, čaj) vám z hygienických důvodů nebudeme nabízet.

Napište Radilce

Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? Realitní Radilka je tu pro vás. Napište mi, s čím vám mohu pomoci.