Jak správně a bezpečně probíhá prodej nemovitosti


Inspirujte se veselým videem, jak správně a bezpečně má probíhat celý proces při prodeji domu, bytu či jiné nemovitosti. Bezpečný prodej domu nebo bytu vám zajistí Realitní Radilka - domluvte si schůzku na tel. 733 679 996. 

Víte, jak má správně a bezpečně probíhat celý proces při prodeji nemovitosti?

Nejprve se makléř setká s majitelem, který potřebuje poradit. Makléř se ho vyptává na jeho přání a představy, pak prohlíží dům určený na prodej. Domlouvají spolu podmínky spolupráce a prodejní cenu.

Makléř od majitele získal mandát k prodeji jeho nemovitosti a pak upravuje okolí domu, připraví reklamu na prodej nemovitosti, pozve si fotografa atd.  Zájemci na základě reklamy přicházejí na prohlídky. Makléř však musí prověřit jejich finanční možnosti, aby se nestalo, že nebudou mít možnost zaplatit požadovanou kupní cenu.

Důležitý je další krok, v němž majitel a kupující a makléř společně podepisují dohodu o rezervaci a o podmínkách prodeje. 


Pak makléř jedná v bance o úvěru na nákup, zajišťuje zástavní hodnotu prodávané nemovitosti a společně s právníky připravuje smlouvy a doklady.  Setkávají se opět kupující s prodávajícím a podepisují kupní a úschovní smlouvy, přítomný je makléř, ale i advokát, který úředně ověřuje podpisy a vypracuje návrhy na vklad do katastru nemovitostí.

Po uhrazení kupní ceny do úschovy se podává do katastru nemovitostí žádost o provedení záznamu změny vlastníka. Tím je ochráněný prodávající i kupující a eliminováno riziko nesplacení kupní ceny. 


A opět se setkává prodávající a kupující. Teď už si předávají nemovitost a mají radost a jsou spokojeni. Prodávající drží peníze získané z prodeje.

Napište Radilce


Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? Realitní Radilka je tu pro vás. Napište mi, s čím vám mohu pomoci.

Tipy a rady při koupi či prodeji bytu