Jak dlouho budu čekat na peníze od kupujícího?


  • Nejčastěji do dvou měsíců od převzetí do nabídky uzavřeme rezervační smlouvu se zájemcem o koupi.
  • Průměrná doba rezervace je další dva měsíce. Za tuto dobu s kupujícím vyřídíme hypoteční úvěr - to znamená, že zajistíme odhad zástavní hodnoty nemovitosti pro banku. Na tomto základě a dále po posouzení schopnosti splácet uzavře banka s kupujícím zástavní smlouvu a my zprostředkujeme s advokátní kanceláří kupní a úschovní smlouvu.
  • Průměrně další měsíc po podpisu kupní smlouvy je třeba k vyřízení veškeré administrativy spojené s převodem nemovitosti na katastrálním úřadu.
  • Má-li kupující problémy se schválením úvěru na koupi nemovitosti, doba rezervace se může v mimořádné situaci a po souhlasu obou zúčastněných stran i prodloužit.

Pokud vyřizujeme kupujícímu RE/MAX Hypotéku, garantujeme, že pokud kupující uvedl pravdivé informace, úvěr získá v požadované výši. Chráníme prodávající, aby nedošlo k tomu, že propadne rezervační záloha a prodávajícímu vznikne škoda zdržením, protože by mohl nemovitost koupit někdo solventní.


Svěřte starosti z prodeje či koupě nemovitosti zkušenému makléři - Renému Trčkovi! Domluvte si chůzku na 723 91 91 91.


Příběh paní Ivety:

Iveta prodala svůj byt rychleji než očekávala, dostala peníze, ale nemohla se vystěhovat, protože její nový byt nebyl ještě dostavěný. Iveta neúmyslně porušila svým chováním podmínky uvedené v kupní smlouvě. Hrozná situace! Obě strany žily pod velkým psychickým tlakem. Bohužel však legální cesta, jak se dostat k nově nabytému majetku může trvat i několik měsíců.


Renda radí:

Vystěhování a předání bytu doporučuji podmínit výplatou zbývající části kupní ceny, obvykle 10 - 15 % z celkové částky kupní ceny. Tím získá prodávající silnou motivaci k vystěhování a současně kupující má zároveň jakousi pojistku.


Napište Rendovi

Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? René Trčka je tu pro vás. Napište mu, s čím vám může pomoci.