Dědictví družstevního bytu

"Co mám dělat? Manžel zemřel. Měli jsme dvacet let družstevní byt. Členem družstva byl můj manžel." Tyto a další otázky zodpoví zkušený realitní makléř Renda, zavolejte na 723 91 91 91.

Nájem družstevního bytu na vás přechází automaticky. Ale po ukončení dědického řízení, požádejte o členství v družstvu, představenstvo družstva musí vstup nového člena zaevidovat. Pokud byste zapoměla požádat o převod, můžete mít v budoucnosti velké potíže! Doporučuji vše vyřešit osobně přímo s představenstvem družstva.

Pokud je družstevní podíl ve společném jmění manželů, pak podíl přechází na pozůstalého automaticky, další případní dědicové nemají žádný nárok na práva nájmu nebo uzavření smlouvy o nájmu.

Společné jmění manželů, družstevní byt, dědictví a další životní situace pro vás vyřeší Renda. Kontaktujte ho na čísle 723 91 91 91.

Renda upozorňuje:

Ale při vypořádání dědictví se ostatní dědicové nesmí vynechat. Znamená to, že se bude vyčíslovat hodnota bytu a musí se uspokojit (např. vyplatit) i případní další dědicové. Při vypořádání a při vypočítání odměny pro notáře se nevychází ze zůstatkové hodnoty členského podílu, ale z obvyklé tržní hodnoty. S tím je třeba při řešení dědictví počítat. Dědický podíl se může týkat např. nároků dětí z předešlého manželství.

Napište Rendovi

Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? René Trčka, zkušený makléř, je tu vždy pro vás. Napište mu anebo zavolejte na 723 91 91 91.