Byt nebo nebyt

Tomáš dostal po promoci od babičky velký finanční příspěvek. Ještě něco si přidal z naspořeného od rodičů a koupil šikovný maličký byt, v novém domě přímo na pražském Smíchově.

Zklamání Tomáš zažil, když se chtěl do svého bytu přihlásit. Na úřadě mu odmítli trvalý pobyt zaregistrovat s vysvětlením, že prostor není určený k bydlení. Teď Tomáš teprve objevil, že v kupní smlouvě i na listu vlastnictví je vymezená část nemovitosti zapsána jako ateliér.

Podle stavebního zákona nemůže získat kolaudaci pro účely bydlení, ačkoli je to nový dům, některé jednotky nesplnily hygienické normy. Jedná se o míru oslunění, resp. množství průměrného dopadu denního světla během celého roku do místnosti. Tomáš si ve smlouvách, které podepisoval nevšiml malého detailu v označení prostoru.

Tomáš svou neznalostí utrpěl velkou finanční ztrátu. Pokud porovnáme tržní hodnoty srovnatelných bytů v okolí, jde o víc než půl milionu korun.

            Buďte chytřejší než Tomáš a poraďte se s Rendou             na tel. 723 91 91 91, jak koupit byt bez starostí!

Renda radí:

Před rozhodnutím o koupi nemovitosti můžete svůj záměr předem konzultovat s realitním odborníkem. Pár stokorun vydaných za konzultaci se mnohonásobně vyplatí v porovnání s újmou, která může vzniknout neznalostí nebo nepozorností.

Nejčastěji se na mne obrací kupující s žádostí o prověření smluvní dokumentace nebo s požadavkem na technické posouzení stavby autorizovaným stavebním inženýrem. Při přejímce stavby či rekonstrukce náš odborník dokáže odhalit závady či nedodělky.


Napište Rendovi

Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? René Trčka je tu pro vás. Napište mu, s čím vám může pomoci, anebo zavolejte na 723 91 91 91