Byt nebo nebyt


Tomáš dostal po promoci od babičky velký finanční příspěvek. Ještě něco si přidal z naspořeného od rodičů a koupil šikovný maličký byt, v novém domě přímo na pražském Smíchově.


Zklamání Tomáš zažil, když se chtěl do svého bytu přihlásit. Na úřadě mu odmítli trvalý pobyt zaregistrovat s vysvětlením, že prostor není určený k bydlení. Teď Tomáš teprve objevil, že v kupní smlouvě i na listu vlastnictví je vymezená část nemovitosti zapsána jako ateliér.

Podle stavebního zákona nemůže získat kolaudaci pro účely bydlení, ačkoli je to nový dům, některé jednotky nesplnily hygienické normy. Jedná se o míru oslunění, resp. množství průměrného dopadu denního světla během celého roku do místnosti. Tomáš si ve smlouvách, které podepisoval nevšiml malého detailu v označení prostoru.

Tomáš svou neznalostí utrpěl velkou finanční ztrátu. Pokud porovnáme tržní hodnoty srovnatelných bytů v okolí, jde o víc než půl milionu korun.


Buďte chytřejší než Tomáš a poraďte se s Realitní Radilkou na tel. 733 679 996, jak koupit byt bez starostí!


Realitní Radilka doporučuje:


Před rozhodnutím o koupi nemovitosti můžete svůj záměr předem konzultovat s realitním odborníkem. Pár stokorun vydaných za konzultaci se mnohonásobně vyplatí v porovnání s újmou, která může vzniknout neznalostí nebo nepozorností.

Nejčastěji se na mne obrací kupující s žádostí o prověření smluvní dokumentace nebo s požadavkem na technické posouzení stavby autorizovaným stavebním inženýrem. Při přejímce stavby či rekonstrukce náš odborník dokáže odhalit závady či nedodělky.


Napište Radilce

Potřebujete poradit? Chcete si domluvit konzultaci? Realitní Radilka je tu pro vás. Napište mi, s čím vám mohu pomoci.